OOM Nieuws

  • OOM en stichting Consortium Beroepsonderwijs gaan samen voor meer metaalstages

    Voldoende vakmanschap in de metaal, nu en in de toekomst; dat is waar OOM, het opleidingsfonds voor de metaalbewerking, naar streeft.

  • Regiodesk Scholing en Opleiding Metaal

    Nooit meer worstelen met personeelszaken

    De strippenkaart geschiedenis? Niet in Zuid Oost Nederland. Daar heeft de Regiodesk hem juist weer ingevoerd. Niet voor een ritje met bus of tram, maar voor werkgevers met behoefte aan P&O-advies. Personeelsadviseur Pauline Willems en directeur Bart van de Zande over Praktisch P&O.

  • OOM-info

    OOM wil werkgevers ondersteunen

    Om het vakmanschap in de metaal op peil te houden, stimuleert OOM werknemers en werkgevers zich te ontwikkelen. Daarvoor hebben we niet alleen regelingen ontwikkelt, maar ook instrumenten. Beleidsmedewerker Jolanda Janssen over de SkillsManager, die binnenkort wordt vernieuwd.

  • Nieuws uit de regio

    Stagiairs: goed voor bedrijf en branche

    Wat is het nut en de noodzaak van stagiairs? Vijf vragen aan Gerard Harlaar, praktijkopleider bij machinebouwbedrijf Meijn in Oostzaan.

Poll:

Voor tips over de begeleiding van stagiairs kijk ik op stagewijs.nl

stem


Link met OOM!

Volg ons vanaf 1 mei op Twitter en meldt u aan bij onze LinkedIngroep. Zo bent u altijd als eerste op de hoogte van nieuwtjes op het gebied van opleiding en ontwikkeling in de metaal, heeft u eenvoudig toegang tot interessante artikelen en video's en wordt u regelmatig attent gemaakt op nieuwe of voordelig geprijsde trainingen.

Onze LinkedIngroep biedt u de bovendien de mogelijkheid om in contact te komen met andere werkgevers. Hoe zorgen zij ervoor dat ze het beste uit hun personeel halen? Wat doet u om bij te blijven en ervoor te zorgen dat uw personeel op de hoogte is van de laatste ontwikkelingen in de metaal? Bespreek het met andere werkgevers uit de branche in de OOM-LinkedIngroep!


OOMNieuws 16-01-2012 OOM-info

PTT2012: Nog nooit zo makkelijk!

Het aanvragen van een PTT is nu eenvoudiger dan ooit. En dat merkt OOM. Het aantal aanvragen is bijna verdubbeld, van 35 naar 65 per dag. Wat niet is veranderd: op = op. Dus houd via de website goed in de gaten hoeveel er nog in de PTT2012-pot zit.

PTT2012 in 7 punten

1. Het digitale loket van MijnOOM is vernieuwd en gebruiksvriendelijker geworden.
2. Het aanvraagformulier kan nu digitaal worden verstuurd. Werkgevers hoeven het formulier dus niet meer te printen en per post te versturen.
3. Zodra OOM de aanvraag in behandeling neemt, krijgt de afzender per mail een bevestiging, waarin het gereserveerde bedrag voorlopig wordt toegekend.
4. Bij de definitieve bevestiging zitten een declaratie- en een POP-formulier, die tot vier maanden na de beëindiging van de cursus kunnen worden ingediend. Het POP-formulier hoeft dus niet meer voor aanvang van de cursus te worden opgestuurd.
5. Declaratie is simpeler geworden: naast het declaratie- en het POP-formulier hoeven nog maar twee bewijsstukken te worden opgestuurd: de factuur van de cursus en een bankafschrift of een kopie van het certificaat.
6. Het maximum van de vergoeding is verhoogd. De bijdrage van OOM bedraagt nog steeds 50 procent per persoon per jaar, maar nu met een maximum van € 750,-.
7. De PTT kan worden aangevraagd voor maximaal 15 mensen of (bij meer werknemers) 30 procent van het personeel.

Meer informatie over de PTT2012?

Klik hier.

Reageer hier op dit artikel of stuur ons een mail.
Nieuwe reactie op oom.nl

Nieuwe reactie per e-mail

Uw bericht is succesvol verstuurd.
Dit artikel delen:
Artikel delen per e-mail

Uw bericht is succesvol verstuurd.