02-02-2010
Girlsday 2010
Op en rondom 22 April 2010 organiseert VHTO Girlsday 2010. Meiden tussen de 10 en 15 jaar gaan dan op bezoek bij technische medewerkers van allerlei bedrijven om kennis te maken met technische werkzaamheden.
Initiatiefnemer VHTO , landelijk expertisebureau meisjes/vrouwen en beta/techniek, wil meiden van 10 tot 15 jaar tijdens Girlsday laten ervaren dat techniek overal is en dat het leuk is om technisch werk te doen. Meisjes en vrouwen hebben in ons land over het algemeen een slecht beeld van technische opleidingen en technische beroepen. En wat je niet kent, dat kies je niet. Ook ouders weten vaak te weinig over de beroepsmogelijkheden na een technische opleiding.
Niet alleen in de specialistische techniekbranche is werk te vinden. Verschillende bedrijven zoals ziekenhuizen, theaters en mediabedrijven hebben technisch personeel in dienst. Door Girlsday zien meiden dat je met een technische opleiding op veel meer werkplekken terecht kunt dan alleen in een technisch bedrijf.
Alle bedrijven in de technische branche kunnen deelnemen aan deze dag en kan een eigen programma samenstellen, er kan bijvoorbeeld een rondleiding worden gegeven of er kunnen demonstraties gehouden worden. Bedrijven kunnen zich aanmelden via de website http://www.girlsday.nl