OOM Nieuws

  • OOM en stichting Consortium Beroepsonderwijs gaan samen voor meer metaalstages

    Voldoende vakmanschap in de metaal, nu en in de toekomst; dat is waar OOM, het opleidingsfonds voor de metaalbewerking, naar streeft.

  • OOM-info

    OOM wil werkgevers ondersteunen

    Om het vakmanschap in de metaal op peil te houden, stimuleert OOM werknemers en werkgevers zich te ontwikkelen. Daarvoor hebben we niet alleen regelingen ontwikkelt, maar ook instrumenten. Beleidsmedewerker Jolanda Janssen over de SkillsManager, die binnenkort wordt vernieuwd.

  • Nieuws uit de regio

    Stagiairs: goed voor bedrijf en branche

    Wat is het nut en de noodzaak van stagiairs? Vijf vragen aan Gerard Harlaar, praktijkopleider bij machinebouwbedrijf Meijn in Oostzaan.

  • Regiodesk Scholing en Opleiding Metaal

    Nooit meer worstelen met personeelszaken

    De strippenkaart geschiedenis? Niet in Zuid Oost Nederland. Daar heeft de Regiodesk hem juist weer ingevoerd. Niet voor een ritje met bus of tram, maar voor werkgevers met behoefte aan P&O-advies. Personeelsadviseur Pauline Willems en directeur Bart van de Zande over Praktisch P&O.

Poll:

Voor tips over de begeleiding van stagiairs kijk ik op stagewijs.nl

stem


Link met OOM!

Volg ons vanaf 1 mei op Twitter en meldt u aan bij onze LinkedIngroep. Zo bent u altijd als eerste op de hoogte van nieuwtjes op het gebied van opleiding en ontwikkeling in de metaal, heeft u eenvoudig toegang tot interessante artikelen en video's en wordt u regelmatig attent gemaakt op nieuwe of voordelig geprijsde trainingen.

Onze LinkedIngroep biedt u de bovendien de mogelijkheid om in contact te komen met andere werkgevers. Hoe zorgen zij ervoor dat ze het beste uit hun personeel halen? Wat doet u om bij te blijven en ervoor te zorgen dat uw personeel op de hoogte is van de laatste ontwikkelingen in de metaal? Bespreek het met andere werkgevers uit de branche in de OOM-LinkedIngroep!


OOMNieuws 08-06-2010

Allochtone jongeren vormen onbenut potentieel voor techniek

Vooral onder vmbo-leerlingen van allochtone afkomst, is een duidelijk onbenut potentieel voor opleidingen en werk in de techniek. Dat concludeert het Rotterdamse onderzoeksbureau SEOR, verbonden aan de Erasmus Universiteit, op basis van een onderzoek naar de achterblijvende belangstelling van allochtone jongeren voor een technische loopbaan. Deze jongeren zijn wel degelijk te interesseren voor een technische opleiding, bijvoorbeeld via heldere keuzeadviezen van de school, zo stellen de onderzoekers. Momenteel kampen veel technische opleidingen met sterk teruglopende leerlingaantallen en heeft de technische sector moeite om voor de nabije toekomst goed geschoold personeel te vinden.


Het onderzoek, 'Techniek: Exact goed?', werd financieel mogelijk gemaakt door Stichting Instituut GAK en TechniekTalent.nu en is uitgevoerd in samenwerking met de Stichting Industriebeleid en Communicatie. TechniekTalent.nu is een samenwerkingsverband van acht bedrijfstakken uit de technische sector, met als doel meer jongeren te interesseren voor een baan in de techniek. Het samenwerkingsverband vertegenwoordigt meer dan 100.000 ondernemingen uit de technische sector en daarmee 850.000 werknemers.

Allochtone jongeren kiezen nu nog beduidend minder vaak voor een technische opleiding dan autochtone jongeren. Dat heeft volgens Sociaal Economisch Onderzoek Rotterdam (SEOR) onder meer te maken met het beeld dat hun ouders (die een grote invloed hebben op de studiekeuze) van techniek hebben. "Een groot deel van de ouders geeft aan wel meer informatie te willen om een goede keuze te maken", geeft onderzoeksleider Jaap de Koning aan. "Maar vaak vormen taal- en communicatieproblemen een barrière, zodat de informatie niet goed overkomt. Bovendien is een aantal scholen terughoudend met keuzeadviezen, omdat die te bevoogdend zouden zijn."

Als er meer en betere voorlichting zou komen over de kansen op de arbeidsmarkt en de salariëring in technische beroepen, zou dat een positief effect op de opleidings- en beroepskeuzes kunnen hebben, concludeert SEOR. "Men wil weten of je gemakkelijk werk vindt met een technische achtergrond en of je er goed mee kunt verdienen. Zijn de verwachtingen positief, dan zullen meer jongeren voor techniek kiezen", aldus De Koning.

Volgens SEOR is de doorslaggevende factor in het keuzeproces echter een algemene interesse in techniek. Die interesse moet al op de basisschool opgewekt worden. "En daar moet je ook de ouders bij betrekken", aldus De Koning.

Reageer hier op dit artikel of stuur ons een mail.
Nieuwe reactie op oom.nl

Nieuwe reactie per e-mail

Uw bericht is succesvol verstuurd.
Dit artikel delen:
Artikel delen per e-mail

Uw bericht is succesvol verstuurd.